pondelok 4. novembra 2013

Prečo Movember? A čo to ma spoločné s fúzmi? :)

Ahojte :)

Ako som sľúbila v predchádzajúcom príspevku, priblížim Vám trošku čo majú mesiac november a fúzy spoločné. Iste viacerí z Vás, minimálne tí, ktorí scrollujete stránky ako PinterestWe♥itInstagram,... ste postrehli namiesto novembra - movember. Áno, nie je to žiadna gramatická chyba ani nič podobné. Toto, možno pre niekoho neznáme slovíčko, je zložené z anglických slov november a moustache (angl.= fúzy).
Práve 11. mesiac v roku sa vyznačuje ako mesiac, kedy si muži z rôznych kútov sveta nechajú narásť svoje fúziky. Nie je to žiaden výmysel hipsterov, 21. storočia alebo niečo podobné. Hlavným cieľom je upovedomiť svet a hlavne mužov, aké je zdravie pre nás dôležité a ako by sme ho nemali zanedbávať. Naopak sa viac oň zaujímať a v prípade potreby prijať dôležité opatrenia a mať seriózny prístup k tomuto vážnemu problému. Celý podporný program sa zameriava na prostatu a rakovinu semenníkov a duševné zdravie človeka. Ďalším účelom charitatívnej akcie je získanie finančných prostriedkov na liečbu.

Kedy a kde to celé začalo?

Nápad sa zrodil v roku 2003 v Austrálii, presnejšie v Melbourne. Dnes sa do charitatívnej akcie zapája približne 21 krajín z celého sveta.

Ako sa zapojiť?


Je to jednoduché. Muži si v októbri oholia fúzy, bradu, zaregistrujú sa na stránke movember.com a prvým novembrovým dňom sa začína mesiac bez holenia. Povolená je len úprava fúzov do rôznych tvarov. Najväčším cieľom je upútať pozornosť ľudí. Byť správnym Mo Bros. Takzvaným chodiacim billboardom.


A čo keď som žena?


Noa? :) Byť správnou Mo Sis tiež nie je ťažké. Určite máš kopec kamarátov a frajera. Takže smelo podporovať fúziky s úsmevom na tvári. Šíriť ďalej úžasný projekt. 

Ja. Movember. 2011.


Na konci mesiaca sa usporadúvajú GALA PARTY po celom svete. Ako to tam prebieha to Vám neviem povedať, ale u nás v Martine sa každoročne organizovala podobná akcia. Chalani po celých 30 dní pestovali svoje fúzy a na konci mesiaca bola súťaž, ktorú vyhral najlepší Mo Bros. Túto super akciu, ako mnohé ďalšie, organizuje Highfive.sk
Čo sa týka našich bratov Čechov, najznámejším propagátorom je futbalový klub AC Sparta Praha.

Dúfam, že som Vám priblížila túto problematiku a ako správna Mo Sis aspoň trošku podporila Movember.
Na záver, aby som tento príspevok poriadne "zmustažovala" pridám pár vecičiek so spomínaným motívom.


Hodinky. wayfarer.sk

Legíny. mauandmeow.comTakže LET´S GROW YOUR MOUSTACHE !!! :)


Vaša Tati.zdroje: movember.com
           wikipedia.com

6 komentárov:

 1. Great post! I was in Nitra last summer, it's a beautiful city :) I follow you via GFC, follow me back? x

  http://fashionsectionbylory.blogspot.com/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. woow now Im ver glad to see your post in english :)
   thank you very much, also for following...I appreciate it so much ;) and Nitra is beautiful city, thats true ;)

   Odstrániť
 2. http://zivotpubertiacok.blogspot.sk/ môj blog :) kukni si môžeme sa navzájom sledovať :3 inak super post !

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Odpovede
  1. tak to ma teší, že som niekoho niečo nové naučila :)

   Odstrániť