streda 27. novembra 2013

Svetový deň nenakupovania! Buď pripravená! ;)

„Bohatí nie sú iba tí, čo veľa vlastnia, ale tiež tí, čo málo potrebujú.“ 

AristotelesTak a teraz mi povedzte, koľkí z Vás sú tí - bohatí, čo málo potrebujú? :)


Asi sa Vás veľa neprihlásilo, že? Úprimne poviem, myslím si, že patrím s Vami do jednej skupiny.
Zajtra je svetový deň nenakupovania. Táto myšlienka sa zrodila v roku 1992, keď si istý Kanaďan, Ted Dave, ktorý pracoval v reklamnej agentúre, uvedomil, že ľudia častokrát nakupujú úplne bezvýznamné veci. A veru má pravdu. Však povedzme si, koľko rázy ideme do obchodu s tým, že potrebujete niečo konkrétne a vyjdeme odtiaľ s plnou taškou úplne iných vecí. Ďalšie tričko, ďalší svetrík, a toto sa mi tiež zíde, a tieto nohavice, must-have!!!
Pritom doma máme asi milión nohavíc, dva milióny svetríkov a trilión tričiek, ale aj tak "potrebujeme" ďalšie. Aby, sme si na druhý deň pri preplnenej skrini, otvorenej dokorán, mohli znovu povedať: "Och, zase si nemám, čo obliecť." Teraz mi dá za pravdu celé mužské pokolenie, ktorým stačia dve trička, jedna košeľa,...atď. Keby sme si tak vedeli od nich brať príklad, že? :)
Ja toto veeeeľmi dobre poznám, aj keď ja som ešte z tej normálnejšej skupinky ľudí, čo to až tak nepreháňajú s tým nakupovaním. 
Neviem, ale u mňa častokrát platí, čím viac veci kúpim, tým rýchlejšie ich miniem. Najlepším príkladom sú sladkosti. Ja som síce sladko-žrút, to je pravda, ale kúpim si veľa sladkosti naraz. A do večera sú fuč, len prázdne obaly. Potrebovala som to? Veru asi určite nie...
A už keď sme pri tých obaloch, koľko som len za ten jeden deň spotrebovala? A to nevravím o ďalších produktoch.
Veď načo toľké nakupovanie? Aspoň v tento jeden deň v roku nechoďte nakupovať. Nevravím, aby ste teraz umreli od hladu, ale skúste to. Zoberte radšej mladších súrodencov, kamošov, frajerov, starkých, rodičov, no kohokoľvek, a spravte si výlet do prírody. A nezabúdajte, samozrejme žiadne cukrárne, kofolky.Prajem pekný deň, aj ten zajtrajší bez nakupovania.

Vaša Tati.

P.S.: Ak sa Vám páči môj blog, budem rada ak ma budete odoberať cez GFC!!!
 alebo cez FB page
Ďakujem ;)

10 komentárov:

 1. Moc pěkný článek :) . Mně se to také často stává,že nekoupím věci navíc,ale myslím si,že nejsem nějakej maniak do nákupů :D . Spíš mám teď problém,že bych si potřebovala koupit nějaké nové oblečení,protože můj šatník je chudý a nikde nic tak nějak nemůžu objevit :D :))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. to poznám, ja málokedy nájdem to, čo potrebujem a hľadám...alebo aj keď nájde tak sa mi to nepáči a potom keď to vidím na niekom tak som zalúbená :D

   Odstrániť
 2. Pěkný článek :))

  Budu ráda, když se zúčastníš v mé
  Giveaway o šperk Swarovski

  OdpovedaťOdstrániť
 3. jelikož jsem nemocná tak nic nenakupuju, tento týden v úterý při zpáteční cestě domů jsem zabrousila do DMka a koupila si to nejnutnější (šampon kt mi došel, sprcháč zubní pastu a mýdlo)
  poslední dobu mi jde o kvalitu ne o kvantitu, je pravda že je zbytečné mít 15 červených svetrů postačí dva, je to jen o lidech, mnoho lidí nakupuje aby si zaplnili prázdné místo...
  do akce bych se mohla zapojit vím, že nic nekoupím... ale štve mě to, domací léčení mě štve a nákupy a obchodnák mi chybí... už jsem tam nebyla 2 měsíce :D

  http://oprirodnikosmetice.blogspot.cz/

  http://oprirodnikosmetice.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. nezávidim, prajem skoré uzdravenie :))) potom si dopraješ, hehe :D

   Odstrániť
 4. čistá pravda, super článok, už som prestala aj s tými cukrárňami a pomohlo to peňaženke a aj môjmu žalúdku :)

  http://thingsweloveblog.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Veru niekedy sa treba zaťať a pôjde to...len ja akosik stále to sladké,...však vieš :D

   Odstrániť
 5. You are invited to take part in my "International Beauty-Fulll x Oasap Giveaway".
  In which you can get a chance of winning a $50 or $30 voucher of their store.

  Enter Here: http://beauty-fulll.blogspot.com/2013/11/beauty-fulll-x-oasap-50-and-30-voucher.html

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Báječný článek :-), vystihla jsi to opravdu přesně :-D. Bohužel také patřím k té skupince, která vždy ráno otevře skříň se slovy: Zase nemám, co na sebe O:-).
  Glamour and beauty

  OdpovedaťOdstrániť